Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2010

Μοσχάτο - Ωρωπός 1-3

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη!

Απίστευτα ψυχικά αποθέματα επέδειξαν οι ποδοσφαιριστές του Ωρωπού, οι οποίοι πέτυχαν μία εκπληκτική ανατροπή στην εκτός έδρας αναμέτρηση με το Μοσχάτο. Οταν στο 65' ο Ηλιόπουλος πετύχαινε το 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, σε ανατροπή του Λιόση από τον Γαλανόπουλο, ουδείς μπορούσε να φανταστεί αυτό που θα ακολουθούσε. Στο 86' ο Μήτσης με πλασέ έφερε το ματς στα ίσια, δύο λεπτά μετά ο Τσέλας με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα του Ωρωπού και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μαρκίδης με κεφαλιά έγραψε το τελικό 1-3. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 30' ο Παπαδόπουλος είχε σημαδέψει το δοκάρι της εστίας του Κουρεπίνη.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κορωνιός (ΣΔ Αθηνών).
ΜΟΣΧΑΤΟ: Κουρεπίνης, Τυράκης (70' Ντάφλας), Αθανασόπουλος, Λαλιάνι Μ., Σιμιτζής, Λαλιάνι Λ., Ανδρουλιδάκης (60' Μπαγλατζής), Λιόσης, Καψαλόποδας (55' Μωραϊτης), Ηλιόπουλος, Επιτροπάκης
ΩΡΩΠΟΣ: Μπόμπολης, Γαλανόπουλος, Στεφανής, Νικολάου, Τασόπουλος, Βασιλάρης, Τσέλας, Παπαδόπουλος, Μήτσης, Δημητρίου, Φίλης (88' Μαρκίδης).